Jak wybrać monitor do gier

  • 10 września, 2023
  • 2 min read
[addtoany]
Jak wybrać monitor do gier

Czym kierować się przy wyborze monitora do gier?

Kupując monitor do gier, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad rozdzielczością ekranu. Im większa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Najpopularniejsze są monitory Full HD (1920×1080) oraz Ultra HD (3840×2160). Kolejną ważną cechą jest czas reakcji matrycy. Im mniejszy czas reakcji, tym mniej smużenia i opóźnień w grach.

Konieczne jest również sprawdzenie rodzaju matrycy. Najlepsze monitory do gier mają matryce typu TN lub IPS. Matryce TN oferują szybszy czas reakcji, ale gorszą jakość obrazu. Natomiast matryce IPS dają lepszą jakość obrazu, ale słabszy czas reakcji.

Jaki monitor do gier wybrać?

Jeśli chodzi o wybór monitora do gier, to najlepiej postawić na model z matrycą TN lub IPS i rozdzielczością Full HD lub Ultra HD. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takie jak technologia G-Sync lub FreeSync, które pozwalają na płynne odtwarzanie animacji bez opóźnień i smużenia.

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre wrażenia podczas grania, warto zainwestować w monitor o dużej przekątnej ekranu – minimum 24 cali. Większe monitory dają lepszy obraz i więcej miejsca na ekranie.

Gdzie kupić monitor do gier?

Monitory do gier można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Zaletami sklepów internetowych są niższe ceny oraz szerszy asortyment produktów. Można tam znaleźć modele różnych producentów i porównać ich parametry oraz ceny.

W sklepach stacjonarnych można natomiast obejrzeć monitory na żywo i sprawdzić ich jakość obrazu oraz inne cechy. Należy jednak pamiętać, że ceny mogą być tu wyraźnie wyższe niż w sklepach internetowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *