Jakie są najpopularniejsze technologie w ekranach smartfonów

  • 10 września, 2023
  • 2 min read
[addtoany]
Jakie są najpopularniejsze technologie w ekranach smartfonów

Ekrany OLED

Ekrany OLED są jednymi z najpopularniejszych technologii wyświetlaczy w smartfonach. Ekrany OLED oferują wyższą jakość obrazu, niższe zużycie energii i lepszą widoczność w słońcu. Ponadto, ekrany OLED mają cienkie ramki, co pozwala na większy ekran w mniejszym telefonie. Ekrany OLED są również bardziej elastyczne niż inne technologie, dzięki czemu można je łatwo dopasować do kształtu urządzenia.

Smartfony z ekranami OLED są obecnie dostępne od wielu producentów, w tym Apple, Samsung i Huawei. Większość flagowych modeli ma teraz ekrany OLED, a nawet niektóre budżetowe modele mają takie ekrany. Oznacza to, że technologia ta jest teraz bardzo popularna i będzie się rozwijać w przyszłości.

Ekrany LCD

Ekrany LCD są drugim najpopularniejszym typem ekranów stosowanych w smartfonach. Ekrany LCD są tańsze niż ekrany OLED i mogą być produkowane w dużych ilościach. Szeroki zakres kolorów i doskonała widoczność sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla budżetowych smartfonów. Ekrany LCD mają również większy pobór energii niż ekrany OLED.

Większość budżetowych smartfonów ma teraz ekrany LCD, ale nawet niektóre flagowe modele mają takie ekrany. Na przykład iPhone SE 2020 ma 5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Oznacza to, że technologia ta jest równie popularna co OLED i bardzo prawdopodobne jest, że będzie się rozwijać w przyszłości.

Ekrany AMOLED

AMOLED to nowa technologia stosowana w smartfonach. Jest to połączenie technologii OLED i LCD, które oferuje lepszy obraz i mniejsze zużycie energii niż tradycyjne ekrany LCD. Ponadto, AMOLED ma cienkie ramki i lepsze odwzorowanie kolorów niż tradycyjne ekrany LCD.

AMOLED jest coraz bardziej popularny w smartfonach flagowych. Większość nowych modeli Samsunga ma teraz ekrany AMOLED o rozdzielczości QHD + lub WQHD +. Niedawno Apple również zaczyna stosować tego typu ekrany we flagowym modelu iPhone 12 Pro Max. Oznacza to, że technologia ta jest coraz bardziej popularna i możemy spodziewać się jej dalszej popularyzacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *